کد خبر: 5919 |
تاریخ انتشار : ۰۳ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۱ |
پ

پایگاه خبر سیاسی ایران: کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای انتخاب یک مدیر در سطوح مختلف، ملاک شایسته گزینی است نه اینکه این فرد از کدام قوم و مذهب باشد؛ مهم آن است که آن فرد قوی تر برای آن مسئولیت باشد.

به گزارش پایگاه خبر سیاسی ایران، محمدباقر قالیباف در دیدار با بزرگان اهل سنت کردستان، کرمانشاه، گلستان، سیستان و بلوچستان در مجتمع سرچشمه گفت: اقوام ایران، مذاهب مختلف، اقلیت های دینی تاروپود سرزمین عزیزمان ایران هستند که وجود یکایک ما در کنار هم، این رنگین کمان اقوام، مذاهب و اقلیت های دینی ما را مستحکم و زیبا کرده و فرصت های بزرگ داده است.

وی ادامه داد: دشمنان این سرزمین در طول تاریخ به دنبال این بودند که ایران یکپارچه را بهم زنند؛ بدون شک هر فردی که خیرخواه اسلام، عظمت و افتخار ایران و آینده فرزندان است باید در این مسیر گام برداشته و هیچ حرفی نمی تواند ما را از انسجام جدا کند.

قالیباف گفت: استکبار جهانی برای جهان اشلام توطئه طراحی و مسلمان را به خاک و خون کشیده و فرقی بین مذاهب و سنی و شیعه قائل نیست.

وی افزود: مردم فلسطین چندین ماه است که سرزمین خود دفاع می کنند؛ جهاد و حماس برادران هستند ما در عملیات وعده صادق تا مرز جنگ تمام عیار رفتیم و هرگز فکر نکردیم این ها سنی هستند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: انتخابات فرصتی است که بتوان با انتخاب دقیق و مشارکت حداکثری به امنیت ملی کمک کرده و فردی را انتخاب کرده که بتواند با کمک ملت و نخبگان و در کنار همه طوایف و اقوام و تمام اقلیت های دینی برای ایران عزیزمان حرکت کند. این موضوع دست یکایک مردم این سرزمین است که بتوانند به گونه ای انتخاب که ضعف ها تقویت شود.

وی با بیان اینکه در عرصه اقتصادی به مردم سخت می گذرد، گفت: می دانم کشور به چه چیزی نیاز دارد و چه ظرفیت های عظیمی برخوردار است.

قالیباف با اشاره به موضوع زنان گفت: ما تاکید بر برابری جنسیتی نداریم اما اصرار بر عدالت جنسیتی داریم؛ زنان کشور ما از مهمترین پیشران توسعه هستند و نقش آن ها در خانواده و جامعه و عرصه های اجتماعی، فنی و مدیریتی مهم است. اجازه نمی دهم زنان در دوراهی ایفای نقش مادری و همسری در خانواده یا اثرگذاری در جامعه قرار گیرند.

قالیباف افزود: شرایط را به گونه ای گذاشته که محدودیتی برای حضور زنان در خانواده به عنوان یک مادر نداشته و از نقش مهم حضور در اجتماع غافل شوند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: همین نگاه را به اقوام و مذاهب دارم؛ برای انتخاب یک مدیر در سطوح مختلف، ملاک شایسته گزینی است نه اینکه این فرد از کدام قوم و مذهب باشد؛ مهم آن است که آن فرد قوی تر برای آن مسئولیت باشد؛ این موضوع را می توانید در کارنامه ام در پلیس و شهرداری تهران ببینید.

قالیباف با اشاره به عملکردش در شهرداری تهران گفت: در دولت «خدمت و پیشرفت» شتاب حرکت را در مناطق محروم، مرزی و نقاط دور کشور خواهید دید.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به طرح ۵ محوری خود در حوزه اقتصادی اظهار کرد: دشمن ۸ سال به کشور تجاوز کرد و ۳۵ سال بعد جنگ نیابتی و ترکیبی و فرهنگی راه انداخت و امروز جنگ ظالمانه تحریم اقتصادی و رسانه ای را تحمیل کرد؛ آن ها به دنبال این هستند که «حال فعلی ما» را پریشان و سفره های اقتصادی را کوچک تر و فاصله بین امام و امت شکاف داده و مردم را از انقلاب دور کنند.

وی افزود: دشمن به دنبال این است که افق روشنی برای جوانان ما نگذارند بعد آن ها را وادار کرده که از گذشته خود پشیمان باشند؛ ما در این طرح ۵ محوری ایستاده که نقشه دشمن را بر هم زنیم چون باور داریم با استفاده از نیروهای متخصص و جوانان می توانیم کار را پیش ببریم.

قالیباف با تاکید بر لزوم رشد اقتصادی، به رشد اقتصادی یک درصدی در دهه ۹۰ اشاره کرد و گفت: همان هایی که امروز می گویند نگذاشتند کار کنیم امروز می گویند رای دهید تا بیایم و کار کنیم؛ اگر به شما اجازه کار نداده بودند پس چرا امروز حرف دیگری می زنید.

وی با بیان اینکه باید ظرف اقتصاد کشور بزرگ شود، افزود: ما به طور روشن پایتخت دوم ایران را به عنوان پایتخت اقتصادی با رویکرد فناوری های جدید، شرایط حمل و نقلی و ترانزیتی و دریایی و ریلی و خشکی و رویکرد تروریستی در سواحل دریای عمان و اقیانوس هند تا سال ۱۴۰۴ خواهیم دید.

قالیباف با اشاره به موضوع رفع تحریم و عرصه سیاست خارجی، گفت: با مذاکره موافقم اما آن را روش مبارزه می دانم؛ آمریکای جهان خوار و مستکبر دشمن ما است لذا اگر شرایطی برای مذاکره باشد، باید آن را یک روش مبارزه بدانیم؛ این موضوع را با قدرت دنبال کرده و حق مردم را می گیریم تا بار سنگین و سایه شوم تحریم را از کشور برداریم.

وی ادامه داد: آن روزی که می گفتند تحریم کاغذ پاره است، گفتم که این صحبت را قبول ندارم چون تحریم بر مردم فشار و سختی وارد می کند.

قالیباف در پایان گفت که مطمئن باشید از مرزنشینان حمایت می کنم.

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبر سیاسی ایران در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید